2024. augusztus 16., péntek

 

Társasházak napjainkban 

 

Jelenleg közel 4,4 millió a lakások száma a társasházakban. Elterjedésük a modern élet kialakulásának velejárója. Amikor munkahelyek és a jobb élet reményében megkezdődött a tömeges áramlás a városokba, megnövekedett a lakások iránti igény is. Az új lakásokat természetesen valamilyen szervezett, egységes formába kellett tömöríteni.  

1924-ben megalkották az első jogi szabályozást a társasházakra vonatkozóan. Ez még csak egy törvénycikk formájában működött. Azóta a törvényi szabályozás sokat változott. 

 

Hogyan döntenek a társasházaknál? 

 A társasházak a képviseletükre közös képviselőt vagy intéző bizottságot hozhatnak létre. A közös képviselő hajtatja végre azokat a döntéseket miket a tulajdonosok a közgyűléseken hoznak. Tehát a társasházakban a tulajdonosokból álló közgyűlés hozza a döntéseket.  

De akkor ki ellenőrzi a közös pviselő gazdálkodását?  

Be kell látni, hogy igen kaotikus helyzetek alakulnának ki, ha minden tulajdonos külön-külön ellenőrizné a gazdálkodást. Ezért a tulajdonosok megválasztanak maguk közül minimum 3 főt, akiket megbíznak a gazdálkodás rendszeres ellenőrzésével.  

Ez a bizottság a Számvizsgáló Bizottság, amely az ellenőrzések alkalmával jegyzőkönyvet készít. Így a társasházak gazdálkodása átláthatóvá vált a tulajdonosok számára is.  

  

 

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

  Társasházak napjainkban     Jelenleg közel 4,4 millió a lakások száma a társasházakban. Elterjedésük a modern élet kialakulásának velejáró...